Senior

 

Seniorkommitténs styrelse 2016 består av : Hans Svanberg ordförande, Per Nygren sekreterare,  Kerstin Johansson kassör, Stig Larsson tävlingsledare och Leif Johansson adjungerad till styrelsen med ansvar för resursgruppen.

Seniorkommittén har som målsättning att erbjuda klubbens seniorer att spela golf och umgås vid Vreta kloster GK oavsett golfhandikapp och bakgrund under trivsamma former. Vi erbjuder alla betalande medlemmar som uppnått seniorålder att deltaga i, av seniorkommittén, arrangerade tävlingar, resor och övriga aktiviteter.

Kontakter:

 

Hans Svanberg Tel: 0730-525884 E-mail: hanssvanberg@tele2.se

Per Nygren Tel: 0733-441997 E-mail: per.nygren@comhem.se

Kerstin Johansson Tel: 0731-611099 E-mail: kerstin013297138@gmail.com

Stig LarssonTel: 0707-286513 E-mail: sglarsson@home.se

Leif Johansson Tel: 0708-297130 E-mail: leif013297138@gmail.com

 

 

Är du intresserad av att spela med i något av våra serielag? Kontakta i så fall någon av våra lagledare: 

Östgötska Oldgirlsserien: Lagledare Lena Scheidegger och Gunilla Friedlund Johansson

Telefon Lena: 0707-780949   E-mail: lena@scheidegger.se

Telefon Gunilla: 0709-669054  E-mail: gunilla.mfj@gmail.com

 

Mellansvenska Oldboysserien H55: Lagledare Stefan Billgren
Tel:0700-888229
E-mail: stefan.billgren@ncc.se

Mellansvenska Veteranserien H65 Lag 1: Lagledare Claes Dahlström 
Tel:0762-493354
E-mail: claes.dahlstrom@comhem.se

Mellansvenska Veteranserien H65 Lag 2: Lagledare Jimmy Forsman 
Tel:0708-198483 
E-mail: jimmy.forsman@tele2.se

Östgötaserien H70: Lagledare Hans Kardell
Tel:0708-440932
E-mail: hans.kardell@telia.com

Mellansvenska Veteranserien H75 Lag 1: Lagledare: Claes Elliot 
Tel:073-3992492
E-mail: claes.elliot@tele2.se

Mellansvenska Veteranserien H75 Lag 2: Lagledare: Lars-Erik Jansson
Tel:072-7222672
E-mail: lej-byggkonsult@telia.com